Světová škola a nákup zdravých lahví pro budoucí prvňáčky

Vážení rodiče, milé děti, kolegové!

Výzva k pohybu pro podporu ZDRAVÝCH LAHVÍ skončila. 21. června byl ukončen příjem přehledů sportovních a jiných klání, vše bylo podtrženo a sečteno. Všichni, kteří se zapojili, vysportovali neuvěřitelných 53000,-kč. Potřebovali jsme menší částku, ale zpočátku jsme nevěděli, kolik lidí se zapojí, jestli budou výkony dostatečné… Ale byly! Připomeňme si nabídku aktivit, ze které mohli dobrovolníci vybírat:

 

 • Běh, procházka, či túra v přírodě. Foto u cedulky – (Lysá hora, Pustevny, Hončova hůrka apod.), údaj z chytrých hodinek, nebo jen prostě údaj o tom, kolik toho kdo ušel, zaběhl.             (1 km=10,- Kč)
 • Jízda na kolečkových bruslích nebo na kole. Vyfoťte se, třeba i s rodiči, a pošlete údaj, kolik jste ujeli. (1 km= 5,- Kč)
 • Sestava cviků. Viz příloha dole.
 • Domácí práce. (natírání, sekání trávy, dřeva apod.) Pošli foto a přidej údaj o tom, kolik hodin jsi pracoval. (1 hodina = 100,- Kč)
 • Kreslení obrázku. Téma: škola, zdravá lahev, plýtvání. (dle náročnosti od 20,- Kč do 100,- Kč)
 • Písemná práce na téma plýtvání. (dle náročnosti od 20,- Kč do 100,- Kč)

A jak to tedy vše dopadlo?

Do akce se zapojilo 50 rodin či jednotlivců. Běhalo se, chodilo, jezdilo na kole, kolečkových bruslích… Na účet jedné rodiny jsem připsala částku 4590 korun, a to za chůzi. Nečekejte výlety do dáli – stačilo se podívat opakovaně na rozhlednu do Kopřivnice, k Boroveckým rybníkům, či projít se na Hukvaldy. A že je to nuda, pořád na stejné místo? Příroda je nádherná každý den a každý den přináší nové vjemy. J Jiné rodině jsem připsala částku 3563 korun, a to za jízdu na kole. Možná, že se v naší škole rodí šampion. Totiž, jeden malý chlapec si klidně ujede na kole jeden den i 50 kilometrů!!! O největší přísun peněz se ovšem postaraly děti, které mi poslaly důkazy a záznamy o práci, kterou vykonaly doma, nebo v přilehlých prostorách svých obydlí. Dělaly toto: vaření, pečení, smažení, žehlení, kopání díry na bazén /21 hodin/, stavění kurníku, štípání dřeva, sekání trávy – kosou, strunovkou, sekačkou i traktůrkem, krmení koní, házení hnoje, oprava ohrady pro ovce, zdění, rozvod topení. Na konto jedné rodiny jsem připsala částku 14 787 korun! Pozn.: Mám takový pocit, že kdyby byly děti častěji u práce, tak by se snáze rozhodovaly, kam po 9. třídě. J Některé děti se rozhodly psát, jiné kreslit.

Za všechny písemné práce mi dovolte podělit se s vámi o jeden příběh. Mohl by se nazývat Povlečení na cestách, aneb jak se jedna látka rozjela do světa.

Když jsem si jedny Vánoce rozbalil dárek, našel jsem v něm povlečení na postel. Takové dárky se v roce 1990 běžně dostávaly, byl jsem rád. Na látce byly velké květy červených vlčích máků. Začal jsem povlečení používat. Samozřejmě jsem neměl jen jedno, ale i tak se časem povlečení zařadilo do fronty věcí, které už nepatří k novým. Vydrželo ale velmi dlouho. Když jsem se v roce 2010 chystal na Borneo / Indonésie/, přibalil jsem si moje vlčí máky s sebou. Je totiž dobré mít v těchto končinách povlečení, protože si do něj vlezete a jste jako ve spacáku, který sice nehřeje, ale to není v těchto končinách zapotřebí. Když můj pobyt končil, věděl jsem, že tam povlečení nechám. Děláváme to tak my všichni, kdo jezdíme do míst, kde toho moc lidé nemají. Necháme tam třeba i boty. Odjel jsem domů, povlečení mi nějak nescházelo a samozřejmě mě ani nijak nezajímalo, co se s ním stalo. Proč taky. E-mail, který jsem obdržel letos v dubnu, mě velice potěšil a dojal zároveň. Psal mi známý, kterému jsem povlečení před 10 lety zanechal:

Ahoj příteli,

vzpomeneš si ještě, jak ti někdy v roce 2010 dala manželka s sebou na cestu na Borneo květované povlečení? Poté, co jsi mi ho nechal, používal jsem ho dost dlouho jako deku. Když mi ho krysy po nějaké době prokousaly, ušila mi Darmanova žena nový potah. Nedokážu ti ani popsat, jak jsem byl překvapený, když jsem po čase v kuchyni Darmanovy ženy objevil kousky tvého povlečení, ze kterého si ta úžasná žena našila utěrky. Za posledních 10 let na Borneu tvoje povlečení změnilo místo i funkci, párkrát mu už hrozilo, že skončí v odpadu, ale nakonec stále ještě žije a slouží.

Akorát nevím, co se stane, až si i indonéské hospodyňky budou moci kupovat nové věci.

                                                                                          Tvůj přítel

Tak to bylo něco. Hned jsem příběh povyprávěl celé své rodině, a teď posílám příběh látky s vlčími máky vám. Nebylo by krásné, kdyby měly i věci příběhy?

lahve

Moc děkuji našemu poslednímu pisateli i vám všem, kteří jste se zapojili do naší výzvy. Vlastně jste se tak postarali o to, že lahve našich prvňáčků budou mít svůj příběh. Ještě sice nemají svého majitele, ale už dnes mají začátek svého příběhu, svého života. Jak dlouho jejich příběh bude existovat, to už bude na jejich majitelích. A co vy? Máte věci, které mají svůj příběh? Pošlete nám ho, třeba z jich uděláme malou, nebo velkou povídkovou knížku. Přeji krásné prázdniny a už teď se těším na setkání s těmi, kdo podpořili ZDRAVÉ LAHVE opravdu nejvíc. Na ty čeká na začátku školního roku malá odměna. Dětem i jejich rodinám.

Za tým světové školy vás srdečně zdraví Vlaďka Strnadová.

Informace ke konci školního roku

Pátek 26. 6. – ukončení školního roku 2019/2020 a předávání vysvědčení:

 • žáci 1. stupně budou do školy přicházet po skupinkách v určených časech, ve škole se zdrží asi 15 – 20 minut, převezmou si vysvědčení a odcházejí domů

rozpis 1.stupeň

 • žáci 2. stupně budou přicházet do školy pro vysvědčení po ročnících také v určených časech

rozpis 2.stupeň

 • školní jídelna v pátek pro žáky nevaří
 • žákům 1. – 5. ročníku, kteří v době prezenční výuky chodili do školní jídelny na obědy, vedoucí školní jídelny obědy na tento den odhlásí a přeplatek vrátí rodičům zpět na účet

Pondělí 29. 6. a úterý 30. 6. – ředitelské volno

Po celou dobu letních prázdnin bude školní družina i školní jídelna pro žáky uzavřena.

Provoz školní družiny i jídelny bude pro žáky zahájen opět až od 1. 9. 2020.

Vzdělávání žáků 2. stupně ZŠ Npor. Loma od 8. června 2020

Vzdělávání žáků 6. – 9. ročníku bude v naší škole pokračovat do konce školního roku na dálku. Na základě doporučení MŠMT bude žákům umožněno v rámci třídnických hodin následující:

 • Vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí žáků, které z důvodu zákazu osobní přítomnosti žáků zůstaly ve škole.
 • Odevzdání a převzetí učebnic, učebních pomůcek a školních potřeb.
 • Předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020.

O termínech závěrečných třídnických hodin Vás budeme informovat.

Světová škola a nákup zdravých lahví pro budoucí prvňáčky

Vážení rodiče, milé děti,

obracíme se na vás s velikou prosbou. V červnu roku 2019 jsme se stali Světovou školou. Kdo? No my, co ve škole žijeme, pracujeme, scházíme se. Co jsme pro to udělali, se dočtete na školním webu – archiv 2019. Jen pro krátké připomenutí, v průběhu školního roku jsme se věnovali vodě a také tomu, z čeho ji pijeme, tedy pokud ji pijeme. Naše téma: CO A Z ČEHO PIJEME. Na konci školního roku během Dne dětí jsme uspořádali akci Běh pro vodu. Cíl byl jasně dán – nákup zdravých lahví pro prvňáčky. Povedlo se. Všem zúčastněným patří dík. Ale my potřebujeme zase lahve, protože chceme naše prvňáčky obdarovat tím, co má podle nás velký smysl. Takže, teď ta prosba. Princip Běhu pro lahve je jasný. Získat peníze od sponzora – splněno. Zařídit, aby děti odběhaly nějaký úsek na hřišti. Minulý rok bylo ohodnoceno jedno kolo na školním hřišti 50,- Kč. (Děti vyběhaly 20 000 Kč) Letos Den dětí ve škole nebude. Ale my bychom rádi lahve předali. Proto ta prosba v úvodu. Tak tedy. Vy všichni, kdo chcete pomoci s naší akcí, můžete splnit cokoli z nabídky, kterou vám teď a tady nabízíme. Jsou zde uvedeny i aktivity pasivního charakteru. Je to kreslení obrázků, či slohová práce na téma plýtvání, protože plýtvání bylo naše letošní téma.

Pokud si naše stránky prohlíží rodiče budoucích prvňáčků, klidně se mohou připojit také.

Můžete si vybrat:

 • Běh, procházka, či túra v přírodě. Vyfoťte se u cedulky – (Lysá hora, Pustevny, Hončova hůrka apod.), pošlete údaj z chytrých hodinek, nebo jen prostě napište, kolik jste toho zaběhli, či ušli. (1 km=10,- Kč)
 • Jízda na kolečkových bruslích nebo na kole. Vyfoťte se, třeba i s rodiči, a pošlete údaj, kolik jste ujeli. (1 km= 5,- Kč)
 • Sestava cviků. Viz příloha dole.
 • Domácí práce. (natírání, sekání trávy, dřeva apod.) Pošli foto a přidej údaj o tom, kolik hodin jsi pracoval. (1 hodina = 100,- Kč)
 • Kreslení obrázku. Téma: škola, zdravá lahev, plýtvání. (dle náročnosti od 20,- Kč do 100,- Kč)
 • Písemná práce na téma plýtvání. (dle náročnosti od 20,- Kč do 100,- Kč)

TERMÍN: 21. 5. – 21. 6. 2020

Zúčastnit se mohou celé rodiny, posílejte foto ze společného výletu. A kam? Využijte ten způsob odeslání, který je vám pohodlný a příjemný:

vladislava.strnadova@zs-lomapribor.cz

strnadovavladka@seznam.cz

Messenger, WhatsApp, SMS – 732237081.

DŮLEŽITÁ INFORMACE:

Nezapomeň uvést jméno a třídu!!!

Zaslané fotografie budou pouze dokladem splněné aktivity, nebudeme je nikde zveřejňovat.

Jakmile vyhodnotíme výsledky, budeme Vás informovat na stránkách školy a na vítěze čeká malá odměna.

Příloha:

 1. Jacíkův test – během 2 minut se snaž provést co nejvíc opakování. Za každé opakování máš 5,- Kč.  Pokus můžeš udělat víckrát, ale započítá se pouze ten nejlepší. Návod, jak Jacíkův test vypadá, je  zde
 2. Postoj „čápa“ –  odkaz– za každou sekundu ve výdrži máš 5,- Kč. Pokus můžeš udělat vícekrát, ale započítá se pouze ten nejlepší.
 3. Poslední bude taková „klasika“.  Angličák  X Klik X Vzpor na předloktí

V jedné sérii bys měl udělat počet angličáků a kliků rovný polovině tvému věku a ve vzporu vydržet počet sekund rovný dvojnásobku tvého věku. Za kompletní sérii máš 50 Kč. Zapojit se mohou i rodiče.

Už se těšíme na vaše výkony. 

Stravování žáků ve školní jídelně bude možné až od pondělí 25. 5.

Jak zajistit dítěti od 25. 5. 2020 stravování ve školní jídelně?

• Oběd si mohou zakoupit jen ti žáci, kteří budou přítomni na vyučování ve škole.

• Obědy pro žáky budou za dotovanou cenu 26,- Kč, 28,- Kč a 30,- Kč (podle věku dítěte).
• Obědy se nebudou žákům vydávat do jídlonosičů.
Na květen musí všichni zaplatit obědy v hotovosti. Zálohy na stravné na květen z bankovních účtů nebyly nikomu odvedeny.
Obědy na květen lze zaplatit v kanceláři školní jídelny od 14. 5. do 21. 5. v době od 5:30 do 11:00 hod.
Na červen lze nahlásit do 20. 5. žádost o provedení inkasa z bankovního účtu vedoucí školní jídelny (žáci, kteří platí bezhotovostně) nebo uhradit obědy v hotovosti od 21. 5. do 28. 5. v kanceláři školní jídelny opět od 5:30 do 11:00 hod.
Žáci, kteří nebudou mít obědy na květen či červen uhrazeny včas, obědy nedostanou!

 

Pravidla pro poskytování školního stravování v zařízení školního stravování
Vydávání obědů bude probíhat při zajištění níže uvedených pravidel:
• pokrmy vydává personál
• strávníci si sami jídlo a pití nenabírají a neberou si ani příbory
• v jídelně se při výdeji jídla nesmí potkávat žáci z různých skupin žáků
• při stravování jsou zajištěny obvyklé rozestupy jako ve třídě
• dále je nutné zajistit rozestupy mezi jednotlivými skupinami
• rouška se odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití, a to do vlastního sáčku
• před vstupem do jídelny si každý žák umyje ruce či použije dezinfekci na ruce
• jinak se dodržují zvýšenou měrou běžná hygienická pravidla
připravovat se bude jen jedno jídlo

Prezenční výuka žáků 9. ročníku

Important!

K danému datu, tzn. 7. 5. 2020, projevilo zájem o prezenční přípravu na přijímací zkoušky 14 žáků z 9. A a 12 žáků z 9. B.

Určené shromaždiště pro jednotlivé skupiny:

 • Skupina 9. A – prostor před zábradlím u hlavního vchodu označený písmenem A
 • Skupina 9. B – prostor před zábradlím u hlavního vchodu označený písmenem B

Organizační pokyny:

 • Skupina 9. A – 14 žáků (výuka bude probíhat pouze ve třídě 8. A)
 • Skupina 9. B – 12 žáků (výuka bude probíhat pouze ve třídě 8. B)

Další organizační sdělení:

 • Čas příchodu do školy: 9:00 h
 • Zahájení výuky: 9:15 h
 • Přestávka: 10:00 – 10:15 – v průběhu přestávky nebude žákům umožněn pohyb po školní budově.
 • Ukončení výuky: 11:00 h
 • Opuštění školní budovy: 11:10 h

Organizace hodin 9. A:

1.h – matematika – pí uč. Světlíková

2.h – český jazyk – pí uč. Urbanová Petra

Organizace hodin 9. B:

1.h – český jazyk – pí uč. Urbanová Petra

2.h – matematika – pí uč. Světlíková

Important!

NEZAPOMEŇTE

Při vstupu do budovy odevzdá každý žák vyplněné čestné prohlášení. Bez tohoto dokumentu nebude žák do školy vpuštěn!

čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Podrobnější informace pro žáky 9.ročníku

 

 

Projekt POMÁHÁME ON-LINE přichází na pomoc s výukou žáků

V době krize vzniká i spoustu krásných projektů. Jedním z nich je iniciativa dobrovolníků POMÁHÁME ON-LINE, která vznikla v rámci vzdělávací platformy Výuková agentura jako reakce na situaci uzavření škol v důsledku pandemie COVID-19.

A co je jejím cílem? Pomáhat žákům a jejich rodičům, kteří v současné situaci společně řeší problémy spojené s výukou na dálku. Prostřednictvím videohovoru, který trvá 20 až 30 minut, se mohou žáci propojit s lektory a probrat s nimi vše, čemu nerozumí. Věnovat se mohou jak zadaným domácím úkolům, tak nově probíranému učivu.

Pokud máte zájem o podrobnější informace, klikněte ZDE. Na této stránce se pak můžete také zaregistrovat.

Oznámení o rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

výsledky zápisu

Zápis do 1. ročníku – POZOR ZMĚNA!

OPATŘENÍ K ZÁPISŮM DO ZŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů.

 

Important!

Zápis do prvního ročníku na

ZŠ Npor. Loma Příbor Školní 1510 okres Nový Jičín, příspěvková organizace

proběhne v termínu:

od 6. dubna 2020 do 17. dubna 2020

Pokud doručíte žádost mimo tento termín, bude neplatná.

Na žádostech musí být datum podpisu od 6. 4. do 17. 4. 2020.

 

Možnosti podání žádosti k základnímu vzdělávání popř. odkladu:

 1. do datové schránky školy (p6xmqc7),
 2. e-mailem (alena.urbanova@zs-lomapribor.cz) s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!),
 1. poštou

 

Important!

POZOR – přidáváme ještě jednu možnost!

Žádost můžete v obálce vhodit do schránky umístěné na budově školy.

Připomínáme, že žádost musí být podána pouze v termínu od 6. 4. do 17. 4. 2020.

Obálku s žádostí a dalšími dokumenty potřebnými pro zápis, případně odklad, vhazujte do schránky pouze v dopoledních hodinách. Schránku budeme vybírat denně vždy ve 12 hodin.

 

 

Pro zápis dítěte je potřeba:

Pro zápis dítěte po odkladu školní docházky je potřeba ještě přiložit kopii Rozhodnutí o odkladu školní docházky (povinné pouze pro děti, které v roce 2019 byly u zápisu na jiné škole).

Doporučujeme žádost podepsat jedním zákonným zástupcem (pokud budou podepsáni oba rodiče, pak dle správního řádu, musí oba přijít převzít rozhodnutí o přijetí dítěte).

Pro odklad povinné školní docházky doložte následující:

Pokud ještě čekáte na vyšetření v PPP nebo SPC napište termín plánovaného vyšetření v žádosti o odklad do „Doplňujících informací“.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte vedení školy na adrese: alena.urbanova@zs-lomapribor.cz

Odkazy pro stáhnutí potřebných formulářů budou od 1. 4. 2020 na stránkách školy.

 

Uzavření školy, školní družiny a školní jídelny

Stát od středy 11. 3. 2020 uzavřel všechny základní, střední a vyšší odborné školy. Stejné opatření postihne i vysoké školy. Jde o opatření Bezpečnostní rady státu proti šíření nového koronaviru. Opatření se netýká škol mateřských.
Opatření platí do odvolání na dobu neurčitou.

Text mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Starší příspěvky «