Informace ředitelky č.4 – provoz od 3. ledna 2022

Vážení rodiče,

vláda ČR na svém zasedání ze dne 22. 12. 2021 schválila z důvodu šíření varianty Omikron nová mimořádná opatření.
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování dětí a žáků ve školách se mění s účinností od 3. 1. 2022 takto:

• v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek
  •  dále pak od 17. ledna 2022 probíhá testování žáků každé pondělí
  • nově se testují i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci
  • v případě, že se žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce)
  • nově také platí povinnost zákonného zástupce nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu dítěte, ať už se jedná o test, který se uskutečnil na základě pozitivního výsledku antigenního testu ve škole nebo například nákazu v rámci rodiny
  • žáci, kteří se z různých důvodů nezúčastní společného testování, které bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek v 7:45 hodin, budou mít povinnost dostavit se ihned po příchodu do školy do kanceláře, kde budou otestováni. Pak teprve mohou jít do třídy a účastnit se výuky.

LETÁK PRO RODIČE-ke stažení zde

Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci a přejeme Vám všechno nejlepší a pevné zdraví v novém roce.