«

»

Den otevřených dveří

Dne 17. 3. 2018 se na naší škole ZŠ Npor. Loma Příbor uskutečnil již poněkolikáté Den otevřených dveří, jehož součástí byl i program pro předškoláky – Škola nanečisto. Od desíti hodin se po chodbách a třídách naší školy tentokrát pohybovali nejen žáci a učitelé, ale i široká veřejnost. Návštěvníci měli možnost zhlédnout nejrůznější práce dětí – výtvarné, literární, dějepisné projekty, či velikonoční ozdoby a dekorace. Součástí Dne otevřených dveří byla také práce v dílnách, pečení a zdobení perníčků, výroba papírových ozdob, výroba velikonočních drátěných dekorací, či chemické pokusy. Ty lákaly a lákají dodnes velké množství malých i velkých. Vždyť, kdo by nechtěl mít doma laboratoř… V jedné třídě na 1. stupni to úžasně vonělo po medu, a jak by ne. Vždyť se tady z roztápěného vosku odlévala velikonoční vajíčka a jiné ozdoby. Bylo to opravdu kouzelné. Chybět nesmělo samozřejmě občerstvení. V kuchyňce si bylo možno zakoupit štrůdl a perníčky, ve dvou třídách se smažily palačinky, mimochodem velmi oblíbené. Kdo si chtěl odpočinout a dát si také něco k pití, navštívil školní jídelnu. Nabídka byla velmi pestrá – koláčky, věnečky, tousty, párky v rohlíku, řízky, káva, čaj. Jsme rádi, že se škola v sobotu proměnila v místo, kde to žije. Kde se setkáváme, poznáváme, máme se dobře. Doufáme, že se všem návštěvníkům v naší škole líbilo, že se naši bývalí žáci potěšili vzpomínkami a vy, kteří jste ještě u nás nebyli – neváhejte a přijďte příště.

Mgr. Vlaďka Strnadová

 

IMG_1390 IMG_1397 IMG_1446 IMG_1448 IMG_1450 IMG_1451 IMG_1453 IMG_1455 IMG_1456 IMG_1468 IMG_1480 IMG_1489